Profesjonalne
rozwiązania dla firm

Z nami sięgnij po więcej

Fachowa
i rzetelna obsługa

Zobacz,

ile zyskasz

Xerox Trivor 2400

Brenva i Trivor – nowe urządzenia od Xerox

Firma Xerox ogłosiła wprowadzenie na rynek dwóch nowych urządzeń atramentowych: Xerox Brenva™ HD Production Inkjet Press oraz Xerox Trivor™ 2400 Inkjet Press. Produkty zostały zaprezentowane na targach drupa 2016.

Brenva jest przygotowana w technologii druku arkuszowego, a Trivor 2400 w technologii druku rolowego z podawaniem ciągłym. Każde z tych urządzeń ułatwi m.in. druk książek, katalogów, druk transakcyjny czy direct mail.

– Koncentrujemy się na poszerzeniu portfolio druku atramentowego, wprowadzając nowe możliwości i elastyczność kosztową dla dostawców druku, które pozwolą im rozwijać biznes – mówi Robert Stabler, wiceprezes i dyrektor generalny Global Graphic Communications Business Group, Xerox. – Urządzenia Brenva i Trivor 2400 pomagają nam sprawiać, aby druk atramentowy był bardziej dostępny i przystępny cenowo dla większej liczby dostawców druku.

Xerox Brenva™ HD Production Inkjet Press

Urządzenie to ma rozwiązać problem z niedopasowaniem kosztowym urządzeń elektrofotograficznych wysokiej klasy do maszyn plasujących się na niższej półce. Nowe maszyny łączą w sobie oszczędność technologii druku atramentowego z elastycznością urządzeń na papier cięty, spełniając tym samym potrzeby dostawców druku.

Brenva oferuje najlepsze w swojej klasie funkcje, m.in.:

  • format arkusza B3+,
  • prędkość do 197 kolorowych stron A4 na minutę,
  • wbudowany spektrofotometr, który pomaga w kalibracji i profilowaniu,
  • zarządzanie kolorem zorientowane na obiekt, które pomaga w rozróżnieniu tekstu, grafiki i obrazów, a także odpowiednio optymalizuje jakość każdego elementu,
  • tryb K-only, który umożliwia działanie sprzętu jako oszczędnej maszyny monochromatycznej.

Xerox Trivor™ 2400 Inkjet Press

Trivor 2400 łączy w sobie wysoką wydajność i zwiększoną prędkość (168 metrów na minutę w kolorze, 200 metrów na minutę w czerni) przy stosunkowo małych gabarytach. Wbudowana automatyzacja zapewnia wysoką jakość obrazu, optymalizację gęstości, technologię Clear Pixel oraz wykrywanie zjawiska „missing jet” wraz z mechanizmem kompensacji.

Nowy serwer druku – Xerox IJ Print Server z technologią Fiery – obsługuje liczne strumienie danych dla różnych rodzajów zastosowań. Serwer ten upraszcza integrację w różnych środowiskach, zapewnia kompleksowe zarządzanie kolorem i bezproblemowo integruje pracę wraz z napływem nowych zleceń.

Urządzenie to pozwoli drukarniom ukierunkować działania głównie na katalogi, magazyny oraz kolorowe książki.

Źródło: Xerox.com, Signs.pl