Profesjonalne
rozwiązania dla firm

Z nami sięgnij po więcej

Fachowa
i rzetelna obsługa

Zobacz,

ile zyskasz

Drukowanie bez sterowników

Apple AirPrint umożliwia drukowanie wiadomości e-mail, zdjęć i ważnych dokumentów biurowych bezpośrednio z urządzenia Apple bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Automatyczne wykrywanie pobliskich drukarek lub urządzeń wielofunkcyjnych oznacza, że są one gotowe do użytku bez skomplikowanej konfiguracji lub konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Funkcja AirPrint jest wbudowana w większość popularnych modeli drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, m.in. marek Xerox (lista poniżej), Ricoh, Lexmark.

Jeśli chcesz korzystać z drukarki AirPrint za pośrednictwem sieci Wi-Fi, upewnij się, że drukarka jest połączona z tą samą siecią, co urządzenie z systemem iOS (iPhone, iPad, iPod touch) lub komputer Mac. Następnie wybierz drukarkę AirPrint w ulubionej aplikacji i już możesz drukować. W przypadku komputera Mac można też podłączyć drukarkę AirPrint do portu USB lub portu Ethernet, jeśli nie chcesz drukować bezprzewodowo.

AirPrint oferuje wiele przydatnych funkcji, takich jak łatwe wykrywanie, automatyczny wybór rodzaju papieru i opcje wykończenia. W środowiskach korporacyjnych można skonfigurować rekordy DNS, aby drukarka AirPrint była widoczna w innych sieciach. W systemie iOS do konfigurowania drukarek AirPrint można też używać profilów konfiguracji.

Urządzenia marki Xerox obsługujące funkcję AirPrint:

Źródło: support.apple.com, Xerox