Profesjonalne
rozwiązania dla firm

Z nami sięgnij po więcej

Fachowa
i rzetelna obsługa

Zobacz,

ile zyskasz

Security

Bezpieczeństwo wydruków

Bezpieczeństwo – obok kosztów użytkowania, funkcjonalności i niezawodności – to coraz bardziej istotny element dla klientów, którzy wybierają oprogramowanie pomagające zarządzać przepływem pracy.

Kwestia bezpieczeństwa dotyczy zarówno prywatnych, jak i publicznych instytucji – niezależnie od ich wielkości. Do nich skierowana jest oferta oprogramowania współpracującego z urządzeniami wielofunkcyjnymi Xerox: DocuProfessional i YSoft SafeQ.

Najwyższa jakość

Polskie oprogramowanie DocuProfessional zostało stworzone specjalnie dla urządzeń Xerox. Jego użytkownicy mogą liczyć na pełne wsparcie serwisowe oraz elastyczny system licencjonowania. System został zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania na każdym poziomie: instalacji, konfiguracji, używania i tworzenia raportów. Główne moduły rozwiązania DocuProfessional to: autoryzacja, wydruk podążający i moduł raportowania, czyli funkcje, dzięki którym korzystanie ze środowiska wydruku będzie jednocześnie bezpieczne i rozsądne pod względem kosztów. Ponadto dodatkowa oferta pozwala na wdrożenie modułu skanowania oraz systemu OCR, który umożliwia skanowanie dokumentów do formatów edytowalnych: docx, xlsx, pptx.

– Zanim użytkownik urządzenia dokona wydruku, będzie musiał najpierw zalogować się przy użyciu karty lub kodu PIN. To wyeliminuje nieautoryzowany dostęp do sprzętu. Dodatkowo osoby zarządzające środowiskiem wydruku będą mogły wygenerować raport ilościowy i kosztowy. Będzie zawierał szczegółowe dane dotyczące wydruków, skanów i skopiowanych dokumentów. W ten sposób możemy zagwarantować nie tylko kontrolę wydatków, ale również zabezpieczyć i w razie potrzeby odtworzyć listę posiadaczy konkretnego dokumentu. To szczególnie ważne przy generowaniu tzw. sensytywnych dokumentów, do których dostęp powinien być z definicji ograniczony do wąskiego grona pracowników – komentuje Leszek Bareja, product manager z Xerox Polska.

Oprogramowanie DocuProfessional oferuje ponadto funkcję druku podążającego, możliwość zarządzania pracami – aktywnymi, ulubionymi, historią i jej usuwaniem – a także skanowanie e-maili do folderów zalogowanych użytkowników.

Wielopoziomowe zabezpieczenia

Drukowanie w wielu lokalizacjach to jedna z funkcji oprogramowania YSoft SafeQ. Oznacza to, że praca systemu jest nadzorowana z serwera centralnego w siedzibie głównej konkretnej firmy, przez co wzmacnia procesy bezpieczeństwa i upraszcza zarządzanie. Dane drukowania i skanowania są przechowywane na serwerach lokalnych. Eliminuje to ich wydostawanie się na zewnątrz i zmniejsza obciążenie łącz między oddziałami.

Wielopoziomowy system zabezpieczeń wspierany jest również na poziomie biurowym dzięki współpracy z kartami typu SMART. Wśród kluczowych funkcjonalności SafeQ znajdują się m.in.: drukowanie mobilne, druk podążający (odpowiednio zabezpieczona możliwość drukowania niezależnie od lokalizacji) oraz drukowanie oparte na regułach, czyli np. zablokowanie możliwości druku kolorowego lub zasady druku dwustronnego w całej firmie lub w jej konkretnych działach.

Zarówno DocuProfessional, jak i YSoft SafeQ współpracują z urządzeniami Xerox, pozwalając na wybór parametrów czy podgląd drukowanego dokumentu bezpośrednio na panelu urządzenia.

Źródło: Informacjebranzowe.pl