Profesjonalne
rozwiązania dla firm

Z nami sięgnij po więcej

Fachowa
i rzetelna obsługa

Zobacz,

ile zyskasz

Go Green with Xerox

Siedem kroków do ekologicznego biura

Co zrobić, by nasza praca była szybka i efektywna, a jednocześnie chroniła środowisko? Oto siedem kroków do ekologicznego biura z firmą Xerox.

 1. Używaj narzędzi elektronicznych: oprogramowania upraszczającego sposób obsługi dokumentów i darmowych narzędzi online usprawniających komunikację.

  • Oszczędzaj czas i zmniejsz nakład pracy niezbędny do obsługi dokumentów papierowych dzięki oprogramowaniu do zarządzania przepływem prac i narzędziom do współpracy. Xerox DocuShare wraz z urządzeniami wielofunkcyjnymi z funkcją skanowania może wyeliminować koszty tworzenia, przechowywania i wysyłania dokumentów papierowych.
  • Wysyłaj i odbieraj informacje elektronicznie za pomocą łatwego w użyciu oprogramowania eCommerce i darmowych narzędzi Account Management eTools, które pomagają w zarządzaniu sprzętem Xerox i umowami serwisowymi, przesyłają odczyty parametrów i pozwalają na składanie zamówień online, płacenie faktur online i nie tylko.

Oprogramowanie do zarządzania treścią dla korporacji Xerox DocuShare Zobacz programy biurowe

2. Mądrze korzystaj z papieru.

Drukuj na obu stronach kartki, w tzw. trybie dupleks. Drukuj wiele obrazów na stronie i drukuj tylko taką liczbę dokumentów, jaka jest aktualnie potrzebna. Używaj przyjaznego dla środowiska papieru, takiego jak papier biznesowy Xerox o wysokiej wydajności, do produkcji którego zużywa się o połowę mniej drzew niż w przypadku konwencjonalnego papieru. Drukuj na papierze z certyfikatem gospodarki leśnej lub używaj papieru zawierającego makulaturę.

3. Poddaj zużyty papier recyklingowi.

Zamontuj w biurze pojemniki na papier do recyklingu lub ponownego użycia. Każda tona makulatury pozwala oszczędzić 3,5 tony drewna.

4. Sięgnij po ENERGY STAR.

Zmień stare produkty na nowe, efektywniejsze systemy, aby skumulować oszczędności. Produkty Xerox zakwalifikowane do programu ENERGY STAR: od 1 kwietnia 2007 r. do chwili obecnej

5. Zastąp kopiarki lub drukarki urządzeniami wielofunkcyjnymi.

Jedna drukarka wielofunkcyjna, która kopiuje, drukuje, skanuje i faksuje, może zużywać nawet połowę mniej energii niż oddzielne urządzenia. Drukarki wielofunkcyjne Xerox

6. Nie wyrzucaj pustych wkładów po tonerze.

Zwracaj wkłady w celu ich ponownego użycia i recyklingu, korzystając ze wstępnie opłaconych przesyłek. Możesz też wziąć pod uwagę drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne na stały atrament, które generuje o około 90% mniej odpadów w porównaniu z kolorową drukarką laserową. Oddawaj materiały eksploatacyjne Xerox do recyklingu

7. Poszukaj sprzętu biurowego zaprojektowanego pod kątem regeneracji lub recyklingu.

Urządzenia Xerox są zaprojektowane z myślą o recyklingu i ponownym wykorzystaniu. Projektowanie produktów do ponownego użycia

Źródło: Xerox