Profesjonalne
rozwiązania dla firm

Z nami sięgnij po więcej

Fachowa
i rzetelna obsługa

Zobacz,

ile zyskasz

xerox print awareness

Xerox pomaga dbać o środowisko

Firma Xerox pomaga firmom zredukować produkcję dwutlenku węgla oraz zachęca pracowników do większej odpowiedzialności za środowisko. Wszystko to za sprawą aplikacji Print Awareness Tool.

Rozwiązanie zaproponowane przez firmę Xerox wykorzystuje metodę gamifikacji. Polega ona na zastosowaniu mechanizmów z gier, które mobilizują do działania i zwiększają zaangażowanie. Narzędzie w czasie rzeczywistym pokazuje użytkownikowi statystyki dotyczące druku oraz podaje wskazówki do wyeliminowania niekorzystnych dla środowiska nawyków, np. zbyt dużego zużycia materiałów eksploatacyjnych. To ważne, bo badania KPMG „Wykorzystanie papieru w przedsiębiorstwach działających w Polsce” pokazują, że krajowe przedsiębiorstwa wykorzystują ponad 11 mln ryz papieru A4 miesięcznie.

Łatwe w obsłudze interaktywne oprogramowanie monitoruje i analizuje historię drukowania. Wprowadzenie czynnika zabawy oraz grupowej rywalizacji sprawia, że użytkownicy chętniej wdrażają proekologiczne praktyki, śledząc jednocześnie efekty wynikające ze zmiany standardu pracy.

– Drukowanie w mniejszej ilości wcale nie oznacza, że firmy stają się proekologiczne. Przedsiębiorcy mogą zoptymalizować koszty oraz zadbać o środowisko jedynie dzięki mądrzejszej pracy, większej produktywności oraz używaniu danych w celu wzmocnienia swojego biznesu. Dzięki rozwiązaniu Print Awareness Tool udało nam się połączyć świat papieru z wirtualnym światem druku, tak by pomóc naszym klientom zrozumieć, jak chronić i używać informacji w sposób bardziej świadomy – mówi Maciej Nuckowski, dyrektor Działu Usług w Xerox Polska.

Korzystaj z narzędzia Xerox Print Awareness Tool, gdy chcesz:

  • podejmować lepsze wybory dotyczące drukowania,
  • sprawdzić, ile oszczędzasz w każdym miesiącu na pulpicie osobistym,
  • poznać nowe sposoby na zwiększenie wydajności druku,
  • zoptymalizować firmowe środowisko usług zarządzania drukiem,
  • poprawić koszty operacyjne i produktywność.

 

Źródło: Xerox, Prasoweinfo.pl